Достапни линкови

logo-print

Израел урна сириски воен авион


Израелската војска со проектил Патриот урна сириски воен авион над Голанската Висорамнина на простор контролиран од Израел.

Портпаролот на израелската армија соопшти дека станува збор за руски "борбен авион" кој бил во мисија против сириските бунтовници кои се борат со силите на претседателот Башар ал-Асад.

Државната телевизија на Сирија ова го опиша како акт на агресија.

XS
SM
MD
LG