Достапни линкови

logo-print

САД пресретнале руски воени авиони кај Алјаска


Шест руски воени авиони во петокот влегле во зоната на американската воздушна одбрана во близина на Аљаска каде биле пресретнати од американски и канадски борбени авиони, соопшти неименуван воен претставник.

Ова е првпат по подолго време воени борбени авиони да минат во областа иако тоа се случувало и претходно. Руските авиони ја напуштиле областа без никакви инциденти.

XS
SM
MD
LG