Достапни линкови

logo-print

Обама ја поздрави одлуката на референдумот во Шкотска


Американскиот претседател Барак Обама и честита на Шкотска за нејзиното, како што наведува во неговата изјава, „целосно и енергично изразување на демократијата“ и го поздрави резултатот од референдумот на кој беше отфрлена независнсота од Обединетото кралство. „Ја продолжуваме нашата соработка со Велика Британија во справувањето со предизвиците на соврмениот свет“, порачува претседателот Обама.

XS
SM
MD
LG