Достапни линкови

logo-print

Германска компанија нуди награда за информации за малезискиот авион


Остатоците од соборениот малезиски патнички авион

Остатоците од соборениот малезиски патнички авион

Германската компанија Вифка понуди 30 милиони долари за информации и докази кој го собори малезискиот патнички авион над Украина во јули. Компанијата за истражување на измами соопшти дека анонимен клиент ја понудил наградата и ветил оти на сведокот ќе му обезбеди нови идентитет. Од компанијата бараат одговор на прашањата, кој го соборил авионот, кој наредил и кој бил директно вмешан, како и што им се случиле на луѓето кои биле вмешани.

XS
SM
MD
LG