Достапни линкови

logo-print

Русија ќе го зголеми военото присуство на Крим


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјавил денеска дека Русија треба да го зголеми своето воено присуство на Крим поради кризата во Украина. Распоредувањето на соодветен број војници на Крим е еден од нашите приоритети, ја цитира Итартас изјавата на Шојгу. Тој додал дека ситуацијата во Украина ескалирала и оти било зголемено присуството на странски сили во близина на руските граници.

XS
SM
MD
LG