Достапни линкови

logo-print

Невремето во Скопје предизвика застој во сообраќајот


Попладнево Скопје го зафати силно невреме со пороен дожд проследен со град.

Поради обилните врнежи од дожд дојде до застој во сообраќајот во делови во градот. Според УХМР, доцна попладнево и во вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и со грмежи.

И во државата се очекува попладне облачноста да се зголеми и најпрво во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и со грмежи.

Во вечерните часови врнежите ќе се прошират и на останатите делови од земјата.

XS
SM
MD
LG