Достапни линкови

logo-print

Семејството на британскиот заложник испрати порака до бунтовниците од Исламска држава


Семејството на британскиот заложник на кој бунтовниците од Исламска држава му се закануваат со смрт апелираше до неговите грабнувачи да ги контактираат. Во пораката објавена од Форин офисот денеска семејството на Дејвид Хајнс рече дека бунтовниците не одговориле на ниту еден од нивните обиди да стапат во контакт. 44-годишниот Хајнс работеше за Агенцијата за техничка соработка и развој кога беше грабнат во мај во Сирија. Тој работел со хуманитарна помош од 1999 година помагајќи им на жртвите во конфликтите на Балканот, Африка и Блискиот Исток.


XS
SM
MD
LG