Достапни линкови

logo-print

Сеќавање за терористичките напади врз САД


Во Соединетите држави се одржуваат комеморативни собири по повод 13 годишнината од нападите на Ал Каеда врз Њујорк, Вашингтон и Пенсилванија на 11 септември 2001 година кога загинаа скоро 3 илјади луѓе. Претседателот Барак Обама говореше во Пентагон за време на приватната церемонија за роднините на луѓето кои беа убиени во нападот врз седиштето на американското министерство за одбрана. Во Њујорк, роднините ги прочитаа имињата на нивните загинати во нападот врз двете згради на Светскиот трговски центар.

XS
SM
MD
LG