Достапни линкови

logo-print

Порошенко поканет во Конгресот на САД


Спикерот на Конгресот на САД Џон Бонер го покани претседателот на Украина Петро Порошенко да се обрати заедничката сесија на Конгресот на 18 септември. Тоа е највисоката чест која американскиот Конгрес му ја дава на странски лидер. Украинскиот претседател треба да ја посети Белата куќа во ист ден. И поранешниот украински претседател Виктор Јушченко се обрати во Конгресот во 2005 година.

XS
SM
MD
LG