Достапни линкови

logo-print

Шумахер ќе го продолжи закрепнувањето во неговиот дом


Мајкал Шумахер

Мајкал Шумахер

Менаџерот на Мајкал Шумахер соопшти денеска дека легендата на Формула еден ќе продолжи да се опоравува во неговиот дом по повредите од несреќата за време на скијање во минатата година. Во јуни, 45 годишниот Шумахер ја напушти француската болница каде шест месеци беше лечен од повредите на главата.

Тој ја продолжи рехабилитацијата во болница во Швајцарија. Шумахер беше подложен на две операции по кои се наоѓаше во кома, од која докторите започнаа полека да го будат во јануари годинава.

XS
SM
MD
LG