Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Иран Рохани во Казахстан


Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска е во официјална посета на Казахстан на која ќе се сретне со претседателот Нурсултан Назарбаев. На состанокот се очекува да се дискутира за повеќе прашања меѓу кои безбедноста во регионот, статусот на Каспиското езеро пред самитот на приморските држави во Русија месецов и подобрување на трговијата. Ова е прва посета на Рохани на Казахстан и Централна Азија.

XS
SM
MD
LG