Достапни линкови

logo-print

Обама со нова стратегија против милитантите од Исламската држава


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека во говорот на 10 септември ќе ја објави неговата стратегија за офанзива против милитантите од Исламската држава. Пентагон вчера соопшти дека американската авијација извршила воздушни напади против милитантите во близина на најголемата брана во Ирак – Хадита. Во меѓувреме, Арапската лига вети дека ќе ги преземе „сите неопходни мерки“ против Исламската држава.

XS
SM
MD
LG