Достапни линкови

Американец ќе биде изведен пред суд во Северна Кореја


Илустрација.

Илустрација.

Севернокрејските медиуми денеска објавија дека наредната недела пред суд ќе биде изведен еден од тројцата притворени Американци, 26-годишниот Метју Милер, но не се наведува за што точно тој е обвинет. Милер беше уапсен во април за кинење на неговата виза откако стигнал во Северна Кореја. Уште двајца други Американци се затворени во оваа изолирана држава.

XS
SM
MD
LG