Достапни линкови

logo-print

Обама за обединување во борбата против Исламската држава


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека тој е уверен во создавањето на поширока меѓународна коалиција за борба против милитантите од Исламската држава. Обама говорејќи на самитот на НАТО во Велс порача дека на тој начин милитантите ќе бидат поразени. Според него, клучните сојузници на НАТО се подготвени да им се приклучат на САД во борбата против Исламската држава.

XS
SM
MD
LG