Достапни линкови

logo-print

Русија го поздрави примирјето во Украина


Портпаролот на рускиот претседател Дмирит Песков

Портпаролот на рускиот претседател Дмирит Песков

Руските власти го поздравија договорот за прекин на огнот во источна Украина и воедно ги повикаа засегантите страни внимателно да го набљудуваат неговото спроведување. Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков изјави дека Москва се надева оти преговарачкиот процес ќе продолжи се додека кризата во Украина не биде целосно решена.

XS
SM
MD
LG