Достапни линкови

logo-print

Постигнат договор за прекин на огнот во Украина


Разговорите во Минск за примирје во Украина.

Разговорите во Минск за примирје во Украина.

Претставниците на украинските власти и на проруските сепаратисти потпишале договорот за прекин на огнот во источна Украина, јави Интерфакс, повикувајќи се на извори блиски на разговорите во Минск. Според изворите, прекинот на огнот ќе започне денеска во пет часот попладне по средно европско време. На средбата во Минск присуствуваат и претставници од Русија и од ОБСЕ.

XS
SM
MD
LG