Достапни линкови

logo-print

Десетици жртви од поплавите во Пакистан


Пополави во Пакистан

Пополави во Пакистан

Десетици лица загинаа во Пакистан поради големите врнежи од дожд. Пакистанските власти соопштија дека најмалку 35 лица загинале во покраините Пунџаб и Азад Кашмир во изминатите 24 часа во инциденти предизвикани од дождовите.

Во покраината Равалпинди издадоа предупредување за дождовите и ги евакуираа жителите од областите подложни на поплави. Досега во Пакистан во поплавите во изминатите четири години загинале 1800 лица.

XS
SM
MD
LG