Достапни линкови

logo-print

Иран спречил обиди за саботажа на нуклеарната програма


Иранските власти соопштија дека ги спречиле обидите за саботирање на нуклеарната програма на земјата. Според нив, странските разузнавачки служби се обиделе да регрутираат експерти од иранската организација за атомска енергија додека престојувале во странство. Властите не прецизираат во кои земји бил остварен контакт и со колку експерти. Иранската нуклеарна програма беше нападната и од неколку компјутерски вируси во минатото.

XS
SM
MD
LG