Достапни линкови

logo-print

Уапсени 88 лица за планирање напади во Саудиска Арабија


Властите во Саудиска Арабија соопштија дека уапсиле 88 лицa кои се осомничени дека планирале напади во и надвор од државата. Соопштението доаѓа во време кога милитантите од Исламската држава напредуваа во офанзивата во Ирак и Сирија што ги поттикна властите во Саудиска Арабија да ги зголемат безбедносните мерки. Министерството за вантрешни работи соопшти дека 59 лица од уапсените претходно биле осудени за слични кривични дела.

XS
SM
MD
LG