Достапни линкови

logo-print

ОН загрижени за недостигот на храна во земјите погодени од ебола


ОН соопштија дека се сериозно загрижени за недостигот на храна во земјите кои се погодени од вирусот ебола. Според организацијата, затворањето на границите, суспендирањето на авионските летови и другите рестрикции во обид да се спречи ширењето на болеста резултирало со панично купување и зголемување на цените. Еболата досега одзема повеќе од 1500 животи во западна Африка. Најпогодени се Либерија, Сиера Леоне и Гвинеја.

XS
SM
MD
LG