Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски на Бледскиот стартегиски форум


Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски денеска учествува на Бледскиот стратегискиот форум во Словенија, политички настан кој во изминатите осум години прерасна во значаен инструмент за дијалог за прашања од значење за регионот. На Форумот учествуваат и други министри и високи претставници од земјите во регионот и пошироко, како и од јавниот и приватниот сектор. Министерот Попоски ќе има обраќање на панелот посветен на регионалната соработка и иднината на Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG