Достапни линкови

logo-print

Руската рубља на најниско ниво во однос на доларот


Руската рубља вчера падна на најниско ниво од 37,39 рубљи за еден долар, откако поради зголемените тензии во источна Украина, западните претставници разговараа за можноста од нови економски санкции против Москва. Рубљата е на најниско ниво и во однос на еврото во последните пет месеци. Едно евро се менува за 49,27 рубљи. Руските берзи исто така паднаа.

XS
SM
MD
LG