Достапни линкови

logo-print

Британија со нови антитерористички мерки


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон најави нови построги мерки против државјаните на земјата кои им се приклучуваат на џихадистите во Сирија и Ирак. Тој порача дека ќе бидат усвоени нови закони со кои полицијата ќе има може да им го одземе пасошот на државјаните кои се осомничени дека ќе им се приклучат на џихадистите и ќе им биде забрането на исламските милитанти да се вратат во земјата. Според Камерон, ќе бидат зајакнети и овластувањата за следење на осомничените во земјата.

XS
SM
MD
LG