Достапни линкови

logo-print

Министрите на ЕУ на средба за Русија поради Украина


Министерите за надворешни работи на ЕУ се сретнаа денеска во Италија за да ја пронајдат, како што дипломатски извори изјавија, јасната порака за санкциите кои треба земјите членки да ги спроведат против Русија поради нејзината улога во Украина. Петмесечниот конфликт во Украина се интензивираше откако НАТО соопшти дека над 1000 руски војници ја преминале границата на земјата и се борат заедно со сепаратистите.

XS
SM
MD
LG