Достапни линкови

logo-print

Киев смета дека сепаратистите се под директна контрола на Москва


Киев оцени дека повикот од рускиот претседател Владимир Путин за хуманитарен конвој, преку кој би се повлекле украинските војници од истокот на Украина, докажува дека Москва е вмешана во конфликтот. Сепаратистите се предводени и контролирани директно од Москва, се вели во соопштението на украинската војска.

XS
SM
MD
LG