Достапни линкови

logo-print

Редовен извештај за Косово во Советот за безбедност на ОН


На денешната седница на Советот за безбедност на Обединетите нации ќе биде претставен редовниот тримесечен извештај на генералниот секретар на ОН Бан Ки-Мун за ситуацијата на Косово. Во извештајот, меѓу другото, ќе бидат повикани Белград и Приштина да го продолжат дијалогот на високо ниво под покровителство на Европската Унија.

На седницата ќе присуствуваат министрите за надворешни работи на Србија и на Косово.

XS
SM
MD
LG