Достапни линкови

logo-print

Заробени 34 миротворци на ОН во Сирија


Голанската висорамнина

Голанската висорамнина

ОН соопштија дека вооружена група заробила 43 нивни миротворци на сириската страна на Голанската висорамнина. Според соопштението, миротвроците биле заробени за време на зголемените борби меѓу сириските завојувани фракции. Миротворците на ОН го набљудуваат прекинот на огнот меѓу Израел и Сирија во Голанската висорамнина од 1974 година.

XS
SM
MD
LG