Достапни линкови

logo-print

САД со истрага за нападите на руски хакери


Западните медиуми јавија дека ФБИ ги истражува неодамнешните напади на американскиот финансиски систем од страна на руски хакери на кои се гледа како одмазда за санкциите на САД врз земјата. Според извештаите, хакерите нападнале најмалку две банки, при што биле загубени важни податоци. Безбедносни експерти соопштија дека нападот не можеле да го извршат обични хакери.

XS
SM
MD
LG