Достапни линкови

logo-print

Русија ги повика азиските земји да го зголемат извозот


Руските власти ги повика азиските земји да го зголемат извозот на земјоделски производи во земјата. Властите го пофалија високиот квалитет на земјоделските производите од членките на Асоцијацијата на југоисточните азиски земји. Русија на 7 август го забрани увозот на месо, риба, овошје и зеленчук од западните земји поради санкциите врз земјата за нејзината улога во кризата во Украина.

XS
SM
MD
LG