Достапни линкови

logo-print

Пакистанската опозиција нема да преговара со владата


Тахир ул Кадри

Тахир ул Кадри

Пакистанскиот проповедник Тахит ул Кадри кој е предводник на протестите на кои се бара оставка од премиерот Наваз Шариф изјави дека е затворена вратата за натамошни преговори со владата. Тој зборуваше пред неговите поддржувачи по рундата на разговори за мирно решавање на кризата. Според него, разговорите не биле успешни. Илјадници негови подржувачи протестираат во Исламбад од 15 август.

XS
SM
MD
LG