Достапни линкови

logo-print

Франција препорачува Ер Франс да не лета во Сиера Леоне


Француските власти го повикаа авиопревозникот Ер Франс да ги суспендира летовите во главниот град на Сиера Леоне поради еболата во западна Африка. Властите исто така им препорачале на граѓаните да не патуваат во земјата. Сиера Леони и соседните земји, Гвинеа и Либерија се погодени од вирусот ебола, од кој досега починаа 1400 лица.

XS
SM
MD
LG