Достапни линкови

logo-print

Јавна опомена од Вељаноски за тепaчката во Собранието


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска јавно ги опомени пратениците кои го предизвикаа и учествуваа во вчерашниот инцидент на седницата на Комисијата за финансирање и буџет. Тој изјави дека како пратеник и претседател на Собранието и пред се како човек не може да го прифати насилството како начин за решавање на политички или програмски расправи.

На денешната собраниска седница не присуствуваат пратениците на ДПА, кои по инцидентот со пратениците од ДУИ соопштија дека се повлекуваат од работата на Собранието.

XS
SM
MD
LG