Достапни линкови

logo-print

Ештон ќе се сретне со шефот на иранската дипломатија


Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон и иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф.

Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон и иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф.

Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон ќе се сретне со иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф на 1 септември во Брисел со кој ќе разговара за рамката на обновените нуклеарни преговори.

Соопштението доаѓа откако заврши крајниот рок за Техеран да одговори на прашањата од Меѓународната агенција за атомска енергија за нуклеарната програма на земјата. Се уште нема информации дали Иран ги доставил одговорите.

XS
SM
MD
LG