Достапни линкови

logo-print

Сирија ги предупредува САД за воздушните напади


Сирискиот министер за надворешни работи Валид ал Моалем испрати предупредување до САД да не спроведуваат воздушни напади врз милитанти на нивна територија без претходно да добијат согласност. Според него, ткавите напади без одобрување од владата ќе се сметаат за агресија. Но, тој истакна и дека Сирија е подготвена да работи со меѓународната заедница во борбата против исламските терористи.

XS
SM
MD
LG