Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес ја погоди северна Калифорнија


Службата за геолошки истражувања на САД соопшти дека е регистриран земјотрес со јачина од 6,0 кој го погодил Сан Франциско во северна Калифорнија. Нема извештаи за жртви или сериозна штета. Епицентарот бил околу десет километри југозападно од Напа, Калифорнија.

XS
SM
MD
LG