Достапни линкови

logo-print

Пакистански опозициски пратеници поднесоа оставка


Опозицискиот лидер Имран Кан за време на обраќањето на антивладините протести.

Опозицискиот лидер Имран Кан за време на обраќањето на антивладините протести.

Пакистанската опозициска партија на Имран Кан даде оставка од Парламентот. Кан беше еден од предводниците на антивладините протести на кои се бараше оставка од премиерот Наваз Шариф. Оставката на опозициските законодавци од партијата на Кан е ден по одлукaта на Парламентот дека неговото распуштање и оставката на Шариф се коси со Уставот.

XS
SM
MD
LG