Достапни линкови

logo-print

Папата им изразил соочуство на родителите на американскиот новинар


Папата Франциско

Папата Франциско

Папата Франциско им изразил соочуство на родителите на американскиот новинар Џејм Фоли, кој беше убиен од милитантите на Исламската држава во Ирак. Ватикан соопшти дека папата телефонски разговарал со Дајана и Џон Фол.

Во видеото објавено на 19 април милитант од Исламската држава го обезглавува Фоли. Видеото, според милитантите, е одмазда за американските воздушни напади против Исламската држава во северен Ирак.

XS
SM
MD
LG