Достапни линкови

logo-print

Во Охрид синоќа убиени две лица


Две лица биле убиени во оружен инцидент што се случил синоќа околу 30 минути пред полноќ во угостителскиот објект „Империјал“ во Охрид. Според првичните полициски информации, засега непознато лице влегло во објектот и со истрели од пиштол убило две лица. Напаѓачот е во бегство и по него се трага. Не се познати мотивите за инцидентот, а причините ќе ги покаже увидот спроведен во утринските часови.

XS
SM
MD
LG