Достапни линкови

logo-print

Шариф не се обрати пред пакистанскиот Парламент


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф го откажа говорот пред Парламентот, откако законодавците едногласно ја донесоа резолуцијата во која е наведено дека оставката на Шариф и распуштањето на Парламенот поради протестите е спротивно на Уставот. Шариф присуствуваше на седницата на Парламентот додека се одржуваа антивладини протести пред зградата за негова оставка. Се уште нема информации зошто Шариф решил да не се обрати пред Парламентот.

XS
SM
MD
LG