Достапни линкови

logo-print

Нападнати камиони кои пренесувале гориво за НАТО во Авганистан


Вооружена група застрелала двајца возачи на камиони во северозападниот дел на Пакистан кои требале да испорачаат гориво за НАТО силите во Авганистан. Нападот се случил на 25 километри од Пешавар во близина на границата со Авганистан. Локалните власти и сведоци соопштија дека возачите на двата камиони биле убиени од милитанти на моторцикл кои биле вооружени со автоматски пушки. Напаѓачите потоа со молотови коктели ги заплиле камионите со возачите во нив.

XS
SM
MD
LG