Достапни линкови

logo-print

Во нападите врз Газа по примирјето 20 жртви


Најмалку 20 Палестинци загинале, а околу 120 биле повредени од израелските воздушни напади во Појасот Газа по прекршувањето на примирјето. Меѓу жртвите е и синот и жената на шефот на војската на Хамас, Мухамед Деиф. Хамас соопшти дека Деиф не бил во неговиот дом за време на нападот. Бројката на жртви досега во Појасот Газа изнесува 2038 лица.

XS
SM
MD
LG