Достапни линкови

logo-print

Белорусија ја укина забраната за купување добиток од ЕУ


Белорусија во обид да го зголеми извозот на храна во Русија ја укина забраната за купување на жив добиток од ЕУ. Министерството за земјоделство соопшти дека забраната престанува од денеска да важи. Русија на почетокот на агуст воведе ембарго на увоз на месо и друга храна од ЕУ, поради санкциите врз земјата за нејзината улога во кризата во Украина.

XS
SM
MD
LG