Достапни линкови

logo-print

Тројца роднини на папата загинале во собраќајна несреќа


Папата Франциско

Папата Франциско

Аргентинските локални медиуми јавија дека тројца роднини на папата Франциско загинале кога нивниот автомобил се судрил со камион во покраината Кордоба. Внукот на папата, Емануел Бергоглио, кој го возел автомобилот се наоѓа во тешка состојба. Меѓу загинатите се неговата сопруга и нивните две малолетни деца. Медиумите јавија дека автомобилот се удрил во позадината на камионот кој пренесувал жито.

XS
SM
MD
LG