Достапни линкови

logo-print

Убиени 48 милитанти во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека за време на воздушните напади во близина на границата со Авганистан загинале 48 милитанти. Според нив, војската со хеликоптери ги нападнала засолништата на милитантите. Биле уништени 5 засолништа во регионт Кибер и осум во покраината Северен Вазиристан. Нападите доаѓаат откако денеска најмалку шест лица загинаа кога школски автобус со деца и наставници налета на бомба поставена на патот во регионот Бјур.

XS
SM
MD
LG