Достапни линкови

logo-print

Уапсени членови на забранета религиозна група во Кина


Кинеските медиуми јавија властите уапсиле речиси 1000 членови на забранета религиозна група. Министерството за јавна безбедност соопшти дека меѓу уапсените има 100 високи организатори и членови на Куаненгшен или Црквата на семоќниот бог. Кинеските власти веќе осудија дузина следбеници на групата поради убиството на жена во еден ресторан во јуни.

XS
SM
MD
LG