Достапни линкови

logo-print

Двајца космонаути на прошетка низ вселената


Екипажот на Меѓународната вселенска станица.

Екипажот на Меѓународната вселенска станица.

Двајца руски космонаути од Меѓународната вселенска станица извршиле прошетка низ вселената. Целта на прошетката на Александар Скворцов и Олег Артемиев било поставувањето на мал сателит за истражување. Сателитот бил тежок помалку од килограм и долг 26 сантимери . На него има камери кои ќе бидат насочени кон земјата.

XS
SM
MD
LG