Достапни линкови

logo-print

Десетици повредени во земјотресот во Иран


Во силниот земјотрес што денеска го погоди градот Абданан, во западниот дел на Иран, биле попвредени неколку десетици луѓе, јавува иранската државна агенција ИРНА. Земјотресот кој бил со сила од 6,1 степен предизвикал уривање на многу домови и прекин на снабдувањето со струја.

XS
SM
MD
LG