Достапни линкови

logo-print

Уште еден Албанец загина во Сирија


На боиштата во Сирија е убиен уште еден Албанец, со што бројот на албански државјанин кои загина во оваа блискоисточна земја борејќи се на страната на исламистичките групи се искачи на десет.

Станува збор за еден 24-годишник, кој загинал завчера кај Алепо.

Со последниот загинат, официјалниот број на Албанци од регионов кои ги загубија животите борејќи се во редовите на џихадистичките групи во Сирија и Ирак се искачи на 36, од кои сеедуммина се од Македонија

XS
SM
MD
LG