Достапни линкови

logo-print

Обама во посета на Естонија во септември


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ќе ја посети Естонија на почетокот на септември, акде ќе се сретне со претседателите на трите балтички земји. Според соопшетнието на Белата куќа, една од причините за посетата е кризата во Украина. Обама потоа ќе присуствува и на Самитот на НАТО закажан за во септември.

XS
SM
MD
LG