Достапни линкови

logo-print

Топло време со температура до 40 степени


Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер, кој во попладневните часови долж Повардарието ќе се засилува. Температурата ќе се движи од 28 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северозападен ветер и со температура до 36 степени.

XS
SM
MD
LG